Amor Vyškov uzavírá jednu éru. Laďa Štrublík končí, tým přebírá David Ploc
Úspěšný nováček mění směr. Amor Vyškov po historické sezoně uzavírá éru trenéra Vladimíra Štrublíka a do nové sezony vstupuje s novým koučem Davidem Plocem, který přichází ze Slavie Praha.

V Amoru Vyškov končí jedna z nejvýraznějších kapitol klubové historie. Po sedmi letech a šesti odehraných sezónách se rozloučil hlavní trenér Vladimír „Laďa“ Štrublík – muž, který dovedl klub k největším úspěchům jeho existence.
Pod jeho vedením Amor dvakrát vystoupal na vrchol druhé ligy, jednou skončil druhý a poté první, což znamenalo historický postup do nejvyšší soutěže. V premiérové sezoně mezi elitou tým pod jeho taktovkou vybojoval 7. místo a účast v play off. Do klubových dějin se zapsal také postupem do čtvrtfinále Poháru FAČR.
Ve druhé lize odkoučoval 87 utkání, v 54 z nich jeho mužstvo bodovalo a 46 vyhrálo. Celkem vedl Amor ve 106 ligových zápasech napříč oběma soutěžemi.
Prezident klubu Antonín Petlach ocenil Štrublíkův přínos bez jakýchkoliv pochyb: „Laďa byl vždy sebevědomý a svérázný. Ale futsalový blázen, kterých je málo. Kdybych měl hodnotit futsalové blázny od 1 do 10, dostal by jednoznačně 10. „Co řekl, to udělal. Měli jsme spory i hádky, ale vždy s jedním cílem – dostat Amor co nejvýše. A to se povedlo.“
K samotnému konci spolupráce dodal: „Všichni jsme cítili, že je čas na změnu. Možná zvláštní po nejúspěšnější sezoně v historii, ale ty pocity se potkaly. Laďovi patří obrovské díky. Zanechal v Amoru velkou stopu a dveře u nás bude mít vždy otevřené.“

„Děkuju za nádherná slova! To si ani nezasloužím… I já bych chtěl ještě jednou Amoru poděkovat za všechno a popřát mu jen to nejlepší do budoucna. Doufám, že úspěchy budou nejen vyrovnány, ale ideálně i překonány. Třeba to jednou skončí až titulem MČR. Budu vždycky fandit a nikdy na vás nezapomenu!“ rozloučil se Vladimír Štrublík.
Nová éra začíná: hlavním trenérem se stává David Ploc

S odchodem Laďi Štrublíka přichází i nová energie. A‑tým Amoru povede v nadcházející sezoně David Ploc, trenér přicházející ze Slavie Praha, kde v minulé sezoně vedl B‑tým jednoho z největších futsalových klubů v zemi. A dovedl ho k vítězství v 2. Futsal lize-západ. Trénoval taky juniorku a dorostence Slavie. U19 pod jeho vedením získala stříbrné medaile.
Klub do nové spolupráce vstupuje s velkým očekáváním: „Davide, vítej v Amoru a ať se daří!“
Autor: Ondřej Zlámal, Amor Vyškov
Autor fotografie: Ondřej Zlámal, Pavel JIřík ml.
